Katowice, Kosciuszki 37
+48 509 642 001 +48 516 929 565
biuro@hmplegal.pl

KARIERA

HMP Adwokaci, Doradcy podatkowi, Radcy prawni oraz HMP sp. z o.o. spółka doradztwa podatkowego nawiąże współpracę z aplikantami adwokackimi lub radcowskimi w pełnym wymiarze czasu pracy.

 

Zakres obowiązków:

 • Wsparcie adwokatów, radców prawnych, doradców podatkowych w świadczeniu pomocy prawnej w szczególności z zakresu doradztwa transakcyjnego oraz obsługi inwestycji kapitałowych;
 • Udział w projektach dla klientów instytucjonalnych, branżowych (automotive, IT/ITC, nowe technologie, FMCG) oraz podmiotów typu start-up;
 • Świadczenie bieżącej obsług prawnej i podatkowej klientów kancelarii;
 • Zastępstwo procesowe w sprawach prowadzonych przez kancelarię, zgodnie z posiadanym doświadczeniem;
 • Udział w czynnościach procesowych na każdym etapie sprawy;
 • Kontakt z organami wymiaru sprawiedliwości oraz administracji publicznej w prowadzonych sprawach.

Wymagania:

 • Status aplikanta adwokackiego lub radcowskiego;
 • Doświadczenie w pracy w kancelarii prawnej;
 • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (poziom C1);
 • Prawo jazdy kat. B;
 • Bardzo dobra znajomość obsługi MS Office, LEX, Legalis.

Dodatkowym atutem kandydata będzie:

 • Znajomość prawa cywilnego, gospodarczego, podatkowego;
 • Chęć specjalizacji w określonej gałęzi prawa potwierdzona aktywnością i zaangażowaniem w tym obszarze;
 • Znajomość języka niemieckiego.

Ponadto:

Od kandydatów oczekujemy odpowiedzialności za powierzone zadania oraz prowadzone sprawy. Ważna jest dla nas także umiejętność pracy w zespole, zaangażowanie oraz otwartość na nowe inicjatywy, a także swoboda w poruszaniu się w obszarze social media. Świadczenie usług może oznaczać konieczność odbywania podróży służbowych w związku z prowadzonymi sprawami.

Praca wyłącznie w pełnym wymiarze czasu pracy w siedzibie kancelarii w Katowicach. W uzasadnionych przypadkach dopuszczamy częściowe wykonywanie obowiązków zdalnie.

Proponujemy 3-miesięczny okres próbny, po którym istnieje możliwość nawiązania stałej współpracy.

Oferujemy:

Pracę w prężnie rozwijającej się kancelarii prawnej świadczącej pomoc prawną w rozwojowych i interesujących dziedzinach prawa gospodarczego i podatkowego.

Możliwość rozwoju zawodowego i zdobywanie doświadczeń zawodowych poprzez uczestnictwo w ciekawych projektach i sprawach prowadzonych przez kancelarię.

 

Atrakcyjne warunki pracy

Przejrzyste warunki wynagradzania adekwatne do umiejętności, zaangażowania oraz osiąganych celów kancelarii. Możliwość rozwoju zawodowego.

 

Klauzula informacyjna.

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest HMP sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (ul. Kościuszki 37, 40-043 Katowice). Celem przetwarzania Pana/Pani danych osobowych jest realizacja bieżącego i przyszłych procesów rekrutacji a podstawą przetwarzania danych osobowych jest Pana/Pani zgoda na wzięcie udziału w rekrutacji (art. 6 ust. 1 lit a) RODO). Dane osobowe będą przetwarzane przez okres trwania procesu wyboru kandydata i po zakończeniu tego procesu będą dalej przetwarzane dla potrzeby przyszłych rekrutacji. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, a także prawo do: żądania od Administratora sprostowania swoich danych osobowych, ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wydania kopii danych osobowych przetwarzanych przez Administratora i ich przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, cofnięcia w dowolnym momencie zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych, przy czym cofnięcie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem o ile podstawą prawną przetwarzania jest zgoda podmiotu danych. W sytuacji, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie podanych danych osobowych narusza przepisy RODO posiada Pan/Pani prawo do wniesienie skargi do organu nadzorczego w Polsce – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne jednak ich nie podanie uniemożliwi wzięcie udziału w rekrutacji. Pana/Pani dane osobowe mogą być przekazywane pracownikom Administratora oraz innym podmiotom na podstawie stosownych upoważnień lub zawartych umów (klienci i kontrahenci administratora, dostawcy itp.). Ponadto, Pana/Pani dane osobowe mogą być przekazane uprawnionym organom i instytucjom państwowym na podstawie przepisów prawa. Pana/Pani dane osobowe, w związku z prowadzoną rekrutacją, nie będą przekazywane do krajów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego a także nie będą wykorzystywane do profilowania ani przetwarzane w procesie zautomatyzowanego podejmowania decyzji.

PROSIMY O PRZESYŁANIE CV WRAZ Z LISTEM MOTYWACYJNYM

NA ADRES E-MAIL: BIURO@HMPLEGAL.PL

Call Now ButtonZADZWOŃ